Aflevering #35
Data is een beperkte weergave van de werkelijkheid. Daardoor kun je beter niet lukraak al je marketing beslissingen hierop baseren. Of is juist het tegenovergestelde waar? Moet je al je beslissingen op basis van data nemen? En kan je onderbuikgevoel laten varen? In deze aflevering bespreken we waarom data underrated of juist overrated is.
Te gast in onze podcast is dit keer Cornelis Vletter. Volgens hem kunnen marketeers wel degelijk groei realiseren met behulp van data. Maar groei komt niet zomaar aanwaaien: dat vergt dan een investering.
Naast Cornelis zit Jelmer de Boer. Jelmer is content maker in hart en nieren. Qua expertise lijkt hij ver van Cornelis vandaan te staan, maar hoe zit dit met zijn kijk op het belang van data? In aflevering 35 van The Growth Room, discussiëren ze samen met Jurjen over het belang van data binnen marketing. Want wat zegt al die data nu precies over de emoties van lezers of gebruikers? En wat is betrouwbaarder, keuzes maken op basis van ervaring of van data?
Verder bespreken ze:
- De grootste valkuil van marketeers op het gebied van data
- Welke beperkingen data kent en hoe ga je daarmee omgaat
- Waarom ervaring en data tegenover elkaar worden gezet
- Of de samenwerking tussen ervaring en data essentieel is. En wat houdt dat in voor data scientist en marketeers?
- Waarom kun je het process van data tot aan verkoop niet kunt schetsen als een linear process. En wat kunnen we uit die wetenschap halen?
- Wanneer je stopt met data en dingen gaat doen
Kortom; weer een interessante podcast met veel verfrissende blikken. Luister nu en bepaal zelf hoe jíj tegenover het gebruik van data staat.